Portál elektronických dražebKromě základního oficiálního portálu dražeb, který patří přímo pod Exekutorskou komoru, můžeme využít také portál elektronických dražeb. Ten najdeme pod odkazem http://www.portal-elektronickych-drazeb.cz/ a jeho obsahem je přehled dražeb exekučně zabavených nemovitostí, které proběhnou on-line elektronickou formou. Nemusíme tak jezdit třeba na druhý konec republiky, ale dražby se můžeme účastnit přes počítač ze svého domova. Součástí této stránky jsou jak dobrovolné, tak nedobrovolné dražby nemovitostí Vyhledávat můžeme jednak podle krajů České republiky kliknutím na vybraný kraj na mapce, nebo prostřednictvím podrobného vyhledávání. V něm si můžeme vybrat z typu dražby (nařízené nebo připravované), dále typu majetku (nemovitý nebo movitý), kategorie (pozemek, stavební pozemek, rodinný dům, rekreační objekt, bytový dům, byt, nebytový nebo kancelářský prostor, průmyslová stavba, zemědělská stavba, rozestavěná stavba), kraje nebo zadáním hledaného textu. Na titulní stránce portálu pak vidíme přehled nejbližších konaných dražeb.

Rychlá půjčka Ferratum až do výše 10000 kč. České banky nabízí většinou podobné finanční produkty a typy bankovních účtů.

Další stránky na téma exekuce nemovitostí

Na téma exekuce nemovitostí najdeme na internetu také spoustu dalších stránek. Patří mezi ně např. http://www.drazebnivestnik.cz/, kde najdeme kolem tří tisíc dražeb a exekucí nemovitostí z celé České republiky, dále portál http://www.nemovitostisomezenim.cz/, který se zabývá nemovitostmi s omezením vlastnického práva, ale jeho služby jsou placené, nebo portál dražených nemovitostí http://www.exdrazby.cz/.

ČSOB internetbanking si můžete vyzkoušet prostřednictvím demoverze, která vám představí celou službu a pomůže vám v bližším seznámení s ní. GE Money nabízí bankovní produkty jak drobným klientům, tak malým a středním firmám.

Centrální evidence exekucí

Centrální evidence exekucí je veřejně přístupným seznamem, který provozuje Exekutorská komora České republiky. Součástí tohoto seznamu jsou informace o nařízených exekucích a o vyrozuměních o zahájení exekuce, které do něj zapisují pověření exekutoři. Naopak nejsou zde údaje o exekucích vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, zdravotními pojišťovnami a finančními orgány. Vyhledávat v tomto seznamu mohou pouze zaregistrovaní uživatelé a nahlížení do seznamu je placenou službou. Při registraci je nutné uhradit minimální částku ve výši 240 Kč.

Servis24 Internetbanking představuje službu přímého bankovnictví ČSAS. Rozhodnete-li se pro využívání služby Servis24.cz, je vhodné navštívit kteroukoli pobočku České spořitelny. Jak vstoupit na účet Servis 24 od České spořitelny se dozvíte na našem webu. Servis24 přihlášení na účet nebylo nikdy jednodušší.

Jak se jim vyhnout?

Exekuce nemovitostí není nic příjemného, ale pokud se dostaneme do situace, kdy nám přijde rozhodnutí o exekuci, není ještě nic ztraceno. Samotné dražbě ještě můžeme zabránit, pokud se nám podaří se s exekutorem dohodnout, např. na splácení dluhu formou splátkového kalendáře. Na takovou formu splácení ale ze zákona není exekutor povinen přistoupit, záleží vždy na domluvě, nebo konkrétní situaci. Často se tato situace ale řeší tak, že exekutor dlužníkovi – s přihlédnutím k jeho aktuální situaci a schopnostem splácet – navrhne určitou výši pravidelné splátky a pokud na ni dlužník přistoupí a pravidelně tyto sjednané splátky uhrazuje, k dražbě jeho nemovitosti nakonec nedojde. Záleží také na celkové výši dluhu – pokud se jedná o pohledávky v menším rozsahu, bývá časté, že exekutoři trvají na okamžitém uhrazení celé částky, naopak u vyšších pohledávek umožňují splacení na více částí. Další možností, jak se exekuci nemovitosti vyhnout, je obrátit se na některou ze společností, které se tímto zabývají a pomohou nám tuto situaci vyřešit. Na internetu najdeme spoustu firem, které poskytují např. americké hypotéky nebo jiné finanční služby, které mohou dlužníkovi pomoci s řešením nepříznivé finanční situace a zabránit tak exekuci jeho nemovitosti. Takové stránky najdeme např. na adrese http://www.exekucni-pomoc.cz/. Stačí jen vyplnit jednoduchý kontaktní formulář a společnost se vám sama ozve na váš mobil a projedná s vámi vaši situaci a nabídne možné řešení. Vyřešit zde můžeme nejen exekuce nemovitostí, ale také exekuce movitého majetku, zastavení dražby, vyplacení dluhů, konsolidaci více úvěrů nebo zastoupení před exekutorem. Půjčky firma poskytuje i bez prokazování příjmu. Základní podmínkou je však ručení nemovitostí.

Poskytujeme rychlé půjčky ihned na účet z pohodlí vašeho domova. Kvalitní půjčky bez registru dnes nabízí mnoho nebankovních společností. Rychlá půjčka před výplatou je často velice výhodná. Nebankovní půjčky Provident jsou vhodné pro každého.

Ostatní druhy exekucí

Kromě exekucí nemovitostí je samozřejmě velkým tématem, které zajímá mnoho lidí, také exekuce movitého majetku. Do situace, kdy je na majetek dlužníka nařízena soudem exekuce, se dostává velké množství lidí s finančními problémy a často jejich příběhy vidíme v médiích. U jednotlivých exekucí rozlišujeme dva hlavní typy tohoto výkonu – jsou to jednak exekuce, které provádějí přímo soudy a pak jsou to exekuce, které provádějí samostatní soudní exekutoři. Mimo to mohou exekuce provádět i finanční a jiné správní úřady.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Na koho se obrátit, když máme potíže s exekucí?

Pokud máme finanční potíže a je na nás nařízena exekuce, můžeme vyhledat pomoc odborníků, kteří nám poskytnou potřebné informace, jak si s touto situací poradit, případně na koho dalšího se obrátit. Touto problematikou se zabývají např. různé občanské poradny, které poskytují bezplatné dluhové poradenství lidem, kteří už svoji situaci nezvládají a svoje dluhy nestačí splácet. Tyto občanské poradny najdeme ve všech větších městech České republiky a jejich seznam včetně kontaktů je k dispozici i na internetu na stránkách Asociace občanských poraden na adrese http://www.obcanskeporadny.cz/. Po objednání do takové poradny se nám bude věnovat odborník, který s námi probere naši situaci a poradí nám, jak komunikovat s věřiteli, jak napsat dopis s žádostí o splátkový kalendář a odpoví nám na naše dotazy. Poradit nám zde mohou také s jinými finančními otázkami, jako je např. problematika osobního rozpočtu, sociálních dávek, pracovních smluv, nájemních smluv atd. Před tím, než se obrátíme na nějakou společnost, která nabízí rychlé oddlužení, nebankovní půjčky apod. je vždy lepší se nejdříve poradit právě v takové občanské poradně, kde nám zkušení pracovníci poradí, jestli by pro nás takové řešení vůbec bylo vhodné. Mnoho lidí, kteří mají velké dluhy si totiž zbytečně berou další nevýhodné půjčky s vysokými úroky a tím se dostávají do čím dál horší situace, která je velmi obtížně řešitelná. Někdy takové případy mohou končit až tzv. osobním bankrotem.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!