Hypotéka



Hypotéka je specifický typ půjčky, která se poskytuje jak fyzickým, tak i právnickým osobám a je zpravidla určená na financování nákupu nebo stavby nemovitosti. Její princip spočívá v tom, že žadatel dostane úvěr na základě toho, že ručí zástavním právem ke své nemovitosti. Většinou se jako zástava využívá právě tato nemovitost, ale je možné ručit i jiným nemovitým objektem. Hypotéka patří mezi účelové úvěry a jedná se o jeden z nejstarších druhů bankovních půjček, které se běžně poskytují. Existuje několik typů hypotéky a u nás hypoteční úvěry poskytuje velké množství různých institucí – bankovních i nebankovních. Zájemci o hypoteční úvěr mohou použít také speciální hypoteční kalkulačky, které najdou na internetu, nebo si projít stránky s podrobným srovnáním jednotlivých hypoték a vybrat si tak tu, která pro ně bude nejvýhodnější.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Jaké existují druhy hypoték?

Jak už jsme si řekli, hypoték existuje více druhů. Nejčastější jsou však dva základní typy – klasická účelová hypotéka, která je vázaná na investici do nemovitosti a nelze ji použít pro jiný účel a nebo americká hypotéka, která je naopak neúčelová a půjčku může žadatel použít na cokoli bude potřebovat. Speciálním typem hypotéky je pak ještě tzv.flexibilní hypotéka, které se někdy říká také australská hypotéka (to z toho důvodu, že poprvé se objevila začátkem devadesátých let minulého století v Austrálii). Základním rysem této hypotéky je flexibilita jednotlivých splátek. Klient, který si sjednal flexibilní hypotéku tak má možnost např. měnit výši splátek, přerušit splácení na několik měsíců nebo naopak splatit celý hypoteční úvěr předčasně. Tato hypotéka je tak vhodná zejména pro klienty s nepravidelnými příjmy, jako jsou třeba podnikatelé, OSVČ apod. Zvláštním a méně známým druhem flexibilní hypotéky je pak offset hypotéka, která se vyskytuje hlavně ve Velké Británii.

Servis24 internetbanking je velice jednoduché a snadné.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je speciální typ půjčky, který se sice nazývá hypotékou, ale funguje na jiném principu než klasický hypoteční úvěr. V jejím případě se jedná o neúčelovou půjčku, která je zajištěná zástavním právem k nemovitosti. Na rozdíl od klasické hypotéky tak peníze nemusíme použít pouze na nákup či stavbu nového domu nebo bytu, ale můžeme peníze využít na jakýkoliv účel. Americká hypotéka má spoustu výhod – při jejím sjednávání nemusíme oznamovat, za jakým účelem si půjčku bereme, její splácení si můžeme na rozdíl od běžných úvěrů rozložit na delší dobu (až na dvacet let) a navíc nemovitost, kterou ručíme, můžeme kdykoliv prodat. Co se týká výše samotné půjčky, tak vždy jde minimálně o 100 000 Kč, maximální výše není předem nijak omezena, ale vždy závisí na hodnotě příslušné nemovitosti. Americká hypotéka se v posledních letech hodně rozšířila i u nás a nabízí ji tak celá řada bankovních i nebankovních institucí – z těch bankovních např. Česká spořitelna, Hypoteční banka, GE Money Bank, ČSOB atd., z nebankovních třeba ACEMA Credit a mnoho dalších.

Které instituce poskytují hypotéku?

Hypotéku – ať už tu klasickou, nebo americkou v České republice nabízí spousta institucí. Hypotéku si můžeme sjednat jak u bankovních, tak u nebankovních institucí a pro jejich srovnání můžeme využít různé hypoteční kalkulačky nebo specializované weby, zaměřené na srovnání hypoték. Pokud si chceme vzít hypotéku od banky, tak tento produkt nalezneme u všech největších bankovních ústavů u nás – Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisenbank atd. ale hypotéky už nabízí i menší banky, jako je např. Fio banka nebo mBank. V případě, že se rozhodneme sjednat si hypoteční úvěr u nebankovní společnosti, tak i zde máme na výběr – hypotéky poskytuje např. Vanderberg Group, Denarius, Creditas, ACEMA Credit a mnoho dalších.

Jak se poprvé přihlásit do Servis 24 Internetbankingu?

Hypotéka od Hypoteční banky

Hypoteční banka je institucí, která se – jak už koneckonců vyplývá z jejího názvu – na hypotéky přímo specializuje. V její nabídce tak najdeme nejširší nabídku různých druhů hypoték pro všechny typy klientů. Díky široké nabídce, kvalitním službám a výhodným úrokovým sazbám je Hypoteční banka už řadu let jedničkou na českému trhu s hypotékami. Jejím hlavním akcionářem je Československá obchodní banka (ČSOB) a tak má Hypoteční banka jistotu silného finančního zázemí. Hypotéku od Hypoteční banky si můžeme vzít např. na byt v osobním vlastnictví, rodinný dům, pozemek, družstevní byt, rekreační objekt atd. a v nabídce samozřejmě nechybí ani americká hypotéka. Požádat si o hypoteční úvěr můžeme i on-line na přehledných internetových stránkách https://www.hypotecnibanka.cz/, jejichž součástí je i hypoteční kalkulačka a podrobné informace o všech nabízených hypotékách. Pobočky Hypoteční banky jsou ve všech krajích ČR a kromě nich má banka i rozsáhlou síť externích partnerů a poradců.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!