Hypotéka kalkulačkaCo přesně znamená slovo hypotéka? Jedná se o půjčku, neboli úvěr, který souvisí s nemovitostmi a rozlišujeme dva druhy hypoték – účelové a neúčelové (americké).

Rychlá půjčka je vhodná když potřebujete nutně peníze. SMS půjčka vám zajistí peníze do několika minut.

Jaké existují typy hypoték?

Hypotéky dělíme do dvou základních typů – účelové a americké (neúčelové). Klasická účelová hypotéka, která je u nás běžnější, je půjčka, která je přímo vázaná na investici do nemovitosti. Druhým typem hypotéky je americká hypotéka, což je úvěr, který dostaneme za poskytnutí nemovitosti do zástavy, ale můžeme ho použít na cokoliv.

Na jaký účel si můžeme hypotéku vzít?

Klasická hypotéka je typ úvěru, který nemůžeme použít na cokoli, ale pouze za účelem investice do nemovitosti. O jaké investice se přesně jedná? Nejčastějším důvodem, proč si lidé berou hypotéku, je koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, ať už se jedná o velký dům nebo třeba jen malý byt, případně pozemek. Dalším účelem je financování stavby včetně veškerých přístaveb atd. Hypotéku si můžeme vzít také za účelem rekonstrukce nebo modernizace našeho bydlení. Méně častými důvody pro hypotéku jsou pak např. koupě družstevního podílu, zpětné proplacení vlastních financí vložených do nemovitosti nebo refinancování stávajícího úvěru, který byl použit na investici do nemovitosti.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Které banky hypotéku poskytují?

Hypoteční úvěr u nás poskytují všechny velké bankovní instituce. Každá však poskytuje trochu jiné podmínky a tak je potřeba si nejdříve zjistit všechny potřebné informace, abychom zbytečně neplatili více, než musíme.

Podle čeho vybrat hypotéku?

Při výběru hypotéky, která je pro nás vhodná, se určitě vyplatí podívat se na internet, kde jsou stránky, na kterých jsou jednotlivé hypotéky srovnány podle různých parametrů a my tak snadno zjistíme, která banka má pro nás tu nejlepší nabídku. Jedním z důležitých faktorů, podle kterých se můžeme rozhodovat, je minimální a maximální výše úvěru. Minimální výše úvěru začíná už na částce 100 000 Kč a může být až 500 000 Kč. Naopak maximální výše úvěru se udává v procentech podle hodnoty nemovitosti a pohybuje se od 50 až do 100 procent. Zde hodně záleží na tom, jestli můžeme doložit příjmy. Některé banky nabízí hypotéky i bez doložení příjmů a tam jsou procentní sazby nižší. Dalším důležitým parametrem je základní úroková sazba. Nabídky jednotlivých bank se liší výší úroků, ale můžeme je srovnat i podle doby fixace základní úrokové sazby. Výrazné rozdíly jsou také u poplatků za schválení hypotéky – některé banky si za tuto položku neúčtují ani korunu, u jiných za schválení zaplatíte až 60 000 Kč. Mezi další faktory, podle kterých si můžeme vybrat je i maximální doba splatnosti, která se pohybuje od 20 až do 40 let.

Nebankovní půjčka Provident Financial je skvělá. Půjčka Citibank je velice výhodná.

Kdo může hypotéku získat?

Hypotéku mohou získat nejen občané České republiky, ale i cizinci, kteří zde mají trvalý pobyt. Základní podmínkou je věk, který musí být minimálně 18 let. Při žádosti o úvěr pak banka posuzuje hlavně to, jestli žadatel bude hypotéku schopen splácet.

Rychlá půjčka Ferratum vyřeší vaše nenadále problémy.

Tři druhy splácení

Hypoteční úvěry můžeme splácet třemi způsoby. První a nejběžnější je klasický anuitní způsob, kdy po celou dobu trvání hypotéky platíme stále stejnou měsíční splátku. Méně využívané jsou další dva způsoby – progresivní splácení, kdy začínáme nižší splátkou a postupně se měsíční splátka zvyšuje a degresivní splácení, kdy naopak začínáme vyšší splátkou, která se postupně snižuje. Pokud si chceme vzít hypotéku, ještě předtím si můžeme na internetu najít hypoteční kalkulačku, pomocí které si můžeme snadno spočítat výši případných splátek. Hypotečních kalkulaček najdeme na internetu velké množství, jedna z nich je na adrese http://kalkulacky.idnes.cz/cr_hypotecni-kalkulacka.php.

Jak funguje hypoteční kalkulačka?

Prostřednictvím hypoteční kalkulačky si můžeme spočítat nejen výši případných měsíčních splátek naší hypotéky, ale také si můžeme nechat zobrazit splátkový kalendář po jednotlivých splátkových obdobích, která jsou přehledně rozdělená na úroky a umoření splátky.

Jaké údaje do kalkulačky zadáváme?

Do hypoteční kalkulačky (podle toho,o jakou verzi se jedná) zadáváme několik údajů. Prvním z nich je celková výše hypotéky, tedy kolik peněz si potřebujeme vypůjčit. Dalším údajem, který vyplníme, je úroková míra která se udává v procentech. Třetím důležitým údajem je doba splácení hypotéky, kterou zadáváme v letech. V dalším řádku kalkulačky pak zadáváme splátkový interval, tedy jak často budeme hypotéku splácet. Posledním údajem je pak to, jestli budeme splátku platit na začátku nebo na konci intervalu. Po kliknutí na tlačítko Vypočítej pravidelnou splátku hypotéky se nám zobrazí tři čísla – prvním je částka, kterou budeme za hypotéku pravidelně splácet, hned pod tím uvidíme celkovou částku na splacení naší hypotéky a posledním číslem je částka, kterou z toho zaplatíme na úrocích. O řádek níž pak máme odkaz Splátkový kalendář. Po kliknutí na něj se nám pak zobrazí podrobná tabulka, v jejíchž sloupcích máme rok, měsíc, splátku, úrok, úmor a zbylou část hypotéky, kterou je ještě třeba splatit. Další stránkou, pomocí které si můžeme vybrat vhodnou hypotéku je www.honzovahypoteka.cz. Tato stránka funguje tak, že se nejdříve zaregistrujeme a pak anonymně zadáme naši poptávku a to buď všem bankám a poradcům nebo jen těm vybraným a poté dostaneme konkrétní nabídky, ze kterých si můžeme vybrat. Výhodou je, že nemusíme nikam chodit a veškeré informace budeme mít přehledně seřazeny ve svém klientském účtu. Součástí stránky je i poradna, do které můžeme vložit svůj dotaz, na který nám následně některý z odborných poradců odpoví.

Hypoteční kalkulačku a srovnání jednotlivých hypotečních úvěrů najdeme  i na stránce www.hypotecnikalkulacka.cz. Stránka je velmi přehledná a s její pomocí si můžeme vybrat nejen klasickou hypotéku, ale i další produkty, týkající se nemovitostí, jako je refinancování nebo americká hypotéka. Tato stránka navíc spolupracuje s největšími českými bankami, takže zde naleznete i novinky o akcích jednotlivých bank a další důležité informace. Hypoteční kalkulačky najdeme samozřejmě i na stránkách jednotlivých bankovních institucí, které hypotéku poskytují a můžeme si tak snadno spočítat případné náklady. Pokud si nevybereme nejlepší hypotéku přes internet, tak se samozřejmě můžeme obrátit na hypoteční poradce v samotných bankách a probrat s nimi výběr té správné hypotéky osobně.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!