BuřinkaTato stavební spořitelna patří mezi největší a nejvýznamnější spořitelny u nás. Byla založena roku 1994 a od té doby se jí podařilo získat přední postavení na českém trhu. Díky tomu, že patří do silné finanční skupiny České spořitelny, jedná se v očích potencionálních klientů o důvěryhodnou a silnou instituci. 95% jejích akcií patří právě České spořitelně, zbylých 5% akcií drží rakouská Bausparkasse.

Rychlá půjčka Ferratum až do výše 10000 kč. České banky nabízí většinou podobné finanční produkty a typy bankovních účtů.

Stavební spoření s Buřinkou má pro klienty celou řadu výhod – patří mezi ně vysoké zhodnocení vkladů až ve výši 5,4% nebo státní podpora, která může dělat až 2000 Kč ročně. Další výhodou je velmi vysoký úrok 2%. Našetřené prostředky navíc můžete použít úplně na cokoliv, tedy nejen na bydlení. Smlouvu s touto stavební spořitelnou si můžeme sjednat nejen přímo na pobočkách, ale také online z pohodlí svého domova. Buřinka má samozřejmě přehledné internetové stránky na adrese www.burinka.cz a nechybí ani na největší sociální síti – na Facebooku, kde najdeme zajímavé novinky a pracovníci spořitelny zde pravidelně také odpovídají na dotazy klientů nebo zájemců o spoření.

Servis24 Internetbanking slouží k obsluze sporožirových a vybraných běžných účtů přes internet. Servis24 přihlášení je opravdu velice snadné a intuitivní. Česká spořitelna v současné době připravuje spuštění nové verze internetového bankovnictví Servis24 Internetbanking.

Liška – Českomoravská stavební spořitelna

Jedna z nejznámějších českých spořitelen vstoupila do povědomí široké veřejnosti díky své reklamě, ve které se objevuje její maskot liška. I proto bývá mnohými lidmi označována jako spořitelna Liška. Symbolem této stavební spořitelny jsou také čtyři cihly a slogan Na těchto základech můžete stavět. Českomoravská stavební spořitelna byla založena už roku 1993. V prvních letech svého působení se zaměřovala výhradně na stavební spoření a úvěry na bydlení, ale postupem času do svého portfolia zařadila celou řadu dalších produktů – penzijní připojištění, podílové fondy, životní pojištění, běžné a spořící účty a další produkty. Sídlo ČMSS je v Praze a její obchodní model stojí na velmi rozsáhlé síti externích finančních poradců, kterých je v současné době téměř 3000. ČMSS za svou činnost získala také celou řadu prestižních ocenění – několikrát se umístila v žebříčku nejobdivovanějších českých firem a pravidelně se umísťuje na předních pozicích v soutěži Stavební spořitelna roku. ČMSS má také přehledné a jednoduché webové stránky na adrese www.cmss.cz, na kterých najdeme všechny důležité informace o jejích produktech a také speciální kalkulačky, díky kterým si můžeme snadno spočítat případné zhodnocení našich úspor. ČMSS pochopitelně nechybí ani na největších sociálních sítích – její profil najdeme na Facebooku i na Twitteru a také na videoportálu Youtube.com, kde se můžeme podívat na její reklamy.

Naše půjčky Provident jsou nebankovní transparentní spotřebitelské úvěry s přehlednou smlouvou bez skrytých a sankčních poplatků. Česká spořitelna poskytuje služby drobným klientům, malým a středním firmám, obcím i velkým korporacím.

Modrá pyramida

Další velkou stavební spořitelnou působící na českém trhu je stavební spořitelna Modrá pyramida. Tato bankovní společnost byla založena roku 1993 a její původní zaměření bylo výhradně na produkty určené k financování bydlení. V dalších letech se však přidaly i další produkty a z pouhé stavební spořitelny se nakonec Modrá pyramida stala i poskytovatelem mnoha dalších služeb – např. investičních nebo pojistných produktů. Historie Modré pyramidy se začala psát 16. prosince 1993. Tehdy tato společnost začala působit na českém trhu ještě pod názvem Všeobecná stavební spořitelna. O dva roky později došlo k přejmenování na současný název Modrá pyramida stavební spořitelna. K velmi zásadní změně pak došlo v roce 1996, kdy se výhradním akcionářem této spořitelny stala Komerční banka. Modrá pyramida byla také velmi úspěšná v mnoha prestižních soutěžích – v soutěži Banka roku dokonce šestkrát zvítězila. Několik jejich produktů také získalo ocenění Zlatá a Stříbrná koruna. Internetové stránky Modré pyramidy najdeme na adrese www.modrapyramida.cz a firma nechybí ani na sociálních sítích – její profil najdeme jak na Facebooku, tak na Twitteru i na YouTube.com.

Raiffeisen stavební spořitelna

Čtvrtou stavební spořitelnou, působící v České republice, kterou si představíme je stavební spořitelna Raiffeisen. Ta byla založena v roce 1993 pod tehdejším názvem AR stavební spořitelna. Kromě stavebního spoření však Raiffeisen nabízí i celou řadu dalších zajímavých produktů – penzijní připojištění, životní pojištění, pojištění staveb nebo domácnosti,úrazové pojištění, hypoteční úvěry, havarijní pojištění nebo povinné ručení. U stavebního spoření si pak klienti Raiffeisen stavební spořitelny mohou vybrat ze dvou tarifů – spořícího a úvěrového. Samostatnou kapitolou je pak nabídka služeb pro právnické osoby. Internetové stránky Raiffeisen stavební spořitelny najdeme na adrese www.rsts.cz a jejich součástí jsou i kalkulačky, kde si sami můžete jednoduše spočítat, kolik peněz můžete naspořit.

Servis24 přihlášení vám umožní snadný online přístup k vaším financím.

Wüstenrot stavební spořitelna

Poslední stavební spořitelnou je Wüstenrot stavební spořitelna, která svou činnost na území České republiky zahájila v roce 1993. Už od začátku nabízela stavební spoření, postupem času přidala do svého portfolia i další produkty – od roku 1999 to bylo životní pojištění a od roku 2003 hypotéky. O tři roky později pak Wüstenrot začala nabízet i neživotní pojištění a o pár let později ještě také depozitní produkty a internetové bankovnictví. Celou řadu produktů si u Wüstenrot můžete sjednat i z pohodlí domova online přes internetové stránky, které jsou na adrese http://www.wustenrot.cz. Online si tak můžete zařídit nejen stavební spoření, ale i auto pojištění, cestovní pojištění, životní pojištění a také spořící a vkladové produkty. Wüstenrot stavební spořitelna nechybí ani na Facebooku, kde informuje o svých produktech a novinkách a také zde její pracovníci odpovídají na dotazy.

Stavební spoření u nás a v Evropě

Když se podíváme na podrobnou tabulku s počtem smluv stavebního spoření v zemích Evropy, zjistíme, že Česká republika je v této statistice na třetím místě hned za druhým Rakouskem a prvním Německem. Hned za námi je pak Slovensko, které následuje Maďarsko, Chorvatsko a Rumunsko. Jednoznačně nejvíce smluv na stavební spoření je uzavřeno v Německu, kde se jedná o počet kolem třiceti milionů smluv.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!