Americká hypotékaAmerická hypotéka je speciálním typem úvěru, který také souvisí s nemovitostmi, ale je to úplně něco jiného než klasická hypotéka. Americká hypotéka je půjčka, kterou můžeme použít úplně na cokoliv, ale do zástavy musíme dát svou nemovitost. Jaké jsou její výhody a nevýhody? Jednou z největších předností americké hypotéky je fakt, že ji můžeme požít na jakýkoli účel a nemusíme to bance oznamovat. Dalším plusem je to, že splátky si můžeme rozložit až na dobu 25 let, takže výrazně delší než u běžných, klasických půjček. A konečně třetí výhodou je, že nemovitost, na kterou byla americká hypotéka poskytnuta, můžeme kdykoli prodat.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Kolik si s americkou hypotékou můžeme půjčit?

Minimální částka, kterou banky na americkou hypotéku půjčují je 100 000 Kč. Maximální výše úvěru většinou není omezena, ale je daná zástavní hodnotou nemovitosti, kterou klient poskytne do zástavy – většinou pak banky půjčují částku až do 75 % hodnoty této nemovitosti.

Jak dlouho můžeme americkou hypotéku splácet?

Doba splácení záleží na bance, a bývá vždy jiná, ale může se pohybovat od jednoho roku až do 25 let. Podmínkou však vždy je, že klient musí hypotéku splatit dříve než mu bude 70 let. Samozřejmě podle doby splácení se určuje výška jednotlivých splátek, takže čím je hypotéka delší, tím je jednotlivá splátka nižší.

Jaké se u americké hypotéky platí úroky?

Úroky u americké hypotéky bývají různé, ale vždy se udávají roční úrokové sazby. Na rozdíl od klasické hypotéky jsou u americké hypotéky úvěrové sazby trochu vyšší, což je jedna z nevýhod tohoto produktu.

Které banky u nás americkou hypotéku nabízejí?

Americkou hypotéku u nás nabízí celá řada bankovních institucí – konkrétně pak Česká spořitelna, ČSOB, Hypoteční banka, KB.cz, LBBW Bank, mBank, Raiffeisen bank, Sberbank, Unicredit Bank a Wüstenrot hypoteční banka. Veškeré bližší informace zjistíme na jejich webových stránkách nebo osobně při návštěvě banky.

Další typy hypoték

Mezi další typy hypoték patří např. kombinovaná hypotéka. Jedná se o speciální typ hypotéky, která je kombinovaná s investičním životním pojištěním a její splácení funguje tak, že klient bance splácí pouze úroky a zbytek peněz investuje do svého životního pojištění. Hypotéku můžeme získat i bez dokládání příjmů – tento typ hypotéky však není příliš výhodný, protože banky při něm půjčují obvykle jen 50% ze zástavní ceny nemovitosti (zatímco u běžné hypotéky je to až 100 %). Dalším specifickým druhem hypotéky je hypotéka na pronájem. Tato hypotéka je vhodná pro ty, kteří chtějí koupit nemovitost, která má sloužit k pronájmu. Do příjmů žadatele o tuto hypotéku je pak možno započítat i příjmy z budoucího pronájmu této nemovitosti a to až do výše 60% obvyklého nájemného.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!